Zalety pojemników podziemnych i półpodziemnych.
Dużo większa pojemność na tej samej przestrzeni - pojemniki podziemne oraz półpodziemne są bardziej wydajne, niż kontenery na odpady komunalne. W tradycyjnym kontenerze zmieści się ok. 1100 litrów odpadów, natomiast do podziemnych kontenerów możemy wyrzucić nawet do 6 tys. litrów odpadów.
Czystość wokół, brak nieprzyjemnych zapachów, wyciekających cieczy i hałasu - wiatr i zwierzęta nie rozrzucają odpadów a ponieważ zbiornik znajduje się pod ziemią - niższa temperatura spowalnia procesy gnilne a dźwięk wrzucanych odpadów (zwłaszcza szklanych) jest skutecznie tłumiony.
Łatwość użytkowania - pojemniki półpodziemne są tak zaprojektowane, by każdy użytkownik miał do nich łątwy dostęp, szczególnie w momencie opróżniania kosza
Dopasowanie do miejskiej przestrzeni - pojemniki podziemne i półpodziemne zachowują wszelkie standardy estetyki, nie zaburzają krajobrazu, mają ciekawe, mowoczesne wzornictwo i są wykonane z wysokogatunkowych materiałów (HDPE).
Trawałość - gwarancja na korpus pojemnika wynosi aż 10 lat.












Pierwszym krokiem przed instalacją podziemnych zbiorników jest zgłoszenie do odpowiedniego Urzędu Gminy instalacji podziemnego i półpodziemnego zbiornika na odpady, wraz z proponowanym miejscem usytuowania pojemników.
Po otrzymaniu akceptacji trzeba złożyć odpowiednio:
- dla pojemników półpodziemnych – zgłoszenie do nadzoru budowlanego,
- a dla pojemników podziemnych – uzyskać zgodę budowlaną.